Sveti Nikola razveselio najmlađe učenike

Svi su učenici nižih razreda s velikim nestrpljenjem iščekivali Blagdan svetog Nikole. Sveti je  Nikola nebeski zaštitnik mornara, pomoraca, ribara, putnika, siromašnih i djece. I djeca mu se najviše raduju.

Posebno je veselo bilo 6. prosinca kada je svaki učenik u svojoj  učionici pronašao prigodan Nikolin dar. Dan ranije svaki je učenik ispod klupe ostavio cipelu, a  ujutro ih  je dočekalo iznenađenje; vrećica sa slatkišima i porukom svetog Nikole. Iznenađenju i veselju nije bilo kraja.

Šibu nije dobio nitko pa  se može zaključiti da  su naši najmlađi učenici bili  dobri, vrijedni i marljivi, a pokloni su ih potaknuli da budu još i  bolji.

Karla Vižintin i  Hanna Vukić, 5. a razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 14. 12. 2018.