Gimnastičarkama medalje

Županijsko natjecanje u gimnastici održano je na dan sv. Nikole u umaškoj sportskoj školskoj dvorani. Natjecanje je okupilo 80-ak gimnastičarki i gimnastičara iz obiju novigradskih i umaških osnovnih škola te buzetske škole.

Našu  gimnastičku ekipu čine djevojčice od drugog do sedmog razreda, a ovo im je natjecanje proteklo vrlo uspješno. Gimnastičarke su nastupile u pojedinačnoj i ekipnoj kategoriji.  U ekipnoj kategoriji osvojile su brončane medalje.

Ova je godina unijela i novinu; po prvi put se boduju i pojedinačni nastupi u kojima su se posebno istakle naše dvije gimnastičarke.  Izvrsne  rezultate u pojedinačnoj kategoriji ostvarile su Mia Klarić i Nika Dvorani. Mia Klarić, učenica drugog razreda, u svojoj je kategoriji osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju, a Nika Dvorani iz sedmog razreda drugo mjesto i srebrnu medalju.

Novigrad je na natjecanju  predstavila i Enea Makin koja je kao jedina srednjoškolka nastupila van konkurencije i uspješno odradila vježbu.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 7. 12. 2018.