Borna, obožavatelj robotike

Borni drugo mjesto na Županijskom natjecanju u robotici

Tehnologija je u zadnjih dvadeset godina napredovala toliko da  nitko nije  mogao predvidjeti kojom brzinom i napretkom  hara svijetom.

Robotika je jedan dio tehnologije. Sve više ljudi, posebno mladih zaokupljeni su robotikom i njenim programiranjem, stvaranjem tehnologije i programiranjem robota. Proizvode se roboti slične ljudima koji pričaju, hodaju, pa čak i pomažu u obavljanju kućanskih poslova.

Robotika je dobila i svoje mjesto i vrijeme u našem gradu, točnije u Gradskoj knjižnici Novigrad. Već drugu godinu zaredom organizirane su radionice robotike  za djecu i učenike.

U početku je interesa bilo puno, a onda je zanimanje splasnulo. Jedan od onih koji se iznimno zanimaju za robotiku je moj razredni kolega Borna Mandžuka. Kao vrsnom matematičaru, njemu je to vrlo zanimljivo i jako uzbudljivo. Zna puno toga o kompjuterima, a to sam imalo priliku vidjeti na satovima informatike. Borna s ushićenjem ističe: ''To je potrebno sada u životu kada je tehnologija toliko napredovala, kompjuteri su glavna zanimanja čovjeka'', i dodaje mi: ”Ako znaš nekoga koga zanima robotika,  neka se upiše!''

Borna se može pohvaliti  osvojenim drugim mjestom na Županijskom  natjecanju u robotici. U on line natjecanju Croatian Makers Lige organiziranom u Gradskoj knjižnici, Borni je titula županijskog prvaka izmakla za par sekundi. Ali nema straha za Bornu. Sigurni smo da će mu ovaj uspjeh biti dodatni vjetar u leđa za daljnje programiranje.

U potpunosti se slažem sa svojim razrednim kolegom i  koristim priliku pozvati sve zainteresirane u Gradsku knjižnicu na zabavne sate robotike. Za sve detalje, slobodno se obratite Borni! On sve detaljno zna!!!

Dominik Krevatin, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 4. 12. 2018.