Mjesec knjige

Danas sve više mladih igraju virtualne igrice, gledaju You-tube... Sve se manja zainteresiranost pokazuje prema knjigama. Zato je jako važno obilježiti Mjesec knjige.

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je i najveća manifestacija  u Hrvatskoj posvećena knjizi, knjižarstvu i knjižničarstvu. Od 15. listopada do 15. studenoga u mnogim hrvatskim knjižnicama, pa tako i u Gradskoj  knjižnici Novigrad, održavaju se brojni programi – izložbe,  predavanja, radionice, kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku.

Svi su učenici škole prema sastavljenom rasporedu, u pratnji svojih učiteljica i profesorica hrvatskoga jezika, posjetili Gradsku knjižnicu Novigrad. Predavanje je održavala knjižničarka Dijana. Nije samo održala predavanje o knjigama i pravilima ponašanja u knjižnici, već smo se i zabavili. Svaki je učenik sa sobom ponio dočitnicu, straničnik, bookmark…

Nadam se da će i ovaj posjet knjižnici približiti knjigu korisniku.

Borna Mandžuka, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.