Brojnim aktivnostima obilježen Europski dan jezika

U našoj se školi možemo pohvaliti učenjem čak triju stranih jezika; engleski jezik uči se od prvog razreda, talijanski, kao jezik društvene sredine, od drugog razreda, a kao izvannastavna aktivnost uveden je u prvi razred. U kategoriji izbornog predmeta sluša se njemački jezik od četvrtog razreda. U školi imamo i malu knjižnicu na engleskom jeziku.

Poznavanje jezika veliko je bogatstvo i predstavlja raznolikost kultura kao jedan od najznačajnijih identiteta naroda i čovjeka. Svjesni smo toga cijele godine pa s velikim guštom obilježavamo i Europski dan jezika. Za dobru atmosferu i zanimljive sadržaje pobrinule su se gospođe Snježana i Andrea, profesorice talijanskog  i engleskog jezika.

Učenici, podijeljeni u grupe, podsjetili su se važnih činjenica o Europskom danu jezika, a zatim je slijedio zabavni dio radionice. Aktivnosti su bile podijeljene u tri kategorije; Činjenice o jeziku, jezične igre i zabavni jezici.

Učenici su aktivno i  s velikim zanimanjem sudjelovali u raznim jezičnim igrama i kvizovima;  Razgovaraj sa mnom, Zvijezde govore strane jezike, mozgalice, najduže riječi, znakovni jezik, palindromes, iste riječi drugo značenje, teško izgovorljive riječ...

Na kraju zabavnog učenja učenici su vrednovali svoje jezične vještine.

Erik Šopar, 7. razred

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.

Ovaj mjesec: 2022