Obilježen olimpizam i sport

Povodom dana osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO), krovne sportske organizacije, učenici naše škole i ove su godine 10. rujna  sudjelovali  u obilježavanju olimpizma i sporta.

Svi su učenici toga ponedjeljka došli u školu u bijelim majicama.  Prvi školski sat dječaci viših razreda  proveli su na školskim sportskim terenima  u raznovrsnim sportskim susretima dok su njihove vršnjakinje igrale odbojku u dvorani.

Mlađi učenici  slavili su sport vježbama razgibavanja i raznim igrama. Prvašići su  dio Olimpijskog dana proveli na boćalištu pred školom gdje su im boćari Boćarskog kluba Fameja predstavili taj olimpijski sport, iznimno popularan i u Novigradu. Nakon upoznavanja s osnovama boćanja, učenici su imali priliku okušati svoje spretnosti na boćarskom terenu.

U Olimpijskom danu posebno su uživali sportaši, kojih je, vjerujte, u našoj školi dosta. Nadamo se da će ovakve manifestacije potaknuti sve na aktivnije bavljenje sportom.

Noel Smoljkić, 7.a

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 11. 2018.