PROJEKT ''HRABRI ČUVARI''

Naša škola je putem natječaja Hrabrog telefona uključena u projekt sigurnog surfanja ''Hrabri čuvari''. Projekt je usmjeren na prevenciju i djelotvornu zaštitu djece od nasilja na internetu kroz pružanje stručnih i djelotvornih informacija djeci, roditeljima i učiteljima. Nakon održanog roditeljskog sastanka 5.4.2018. na kojem smo roditelje upoznali s projektom, započeli smo s radionicama u koje smo uključile učenike i učenice petih razreda. Na radionicama će se razgovarati o navikama korištenja interneta i modernih tehnologija, o sigurnom korištenju interneta i društvenih mreža, o prepoznavanju elektorničkog nasilja te o tome što treba podzeti ukoliko se elektroničko nasilje dogodi. Radionice će voditi školska pedagoginja i psihologinja. Po završetku radionica učenici dobivaju titulu''Hrabrih čuvara'' te imaju zadatak kroz razne aktivnosti informirati ostale učenike u školi o projektu, te preuzeti aktivnu ulogu u prevenciji i podršci u situacijama nasilja na internetu.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 20. 4. 2018.