Radionica "Odnos prema različitom" u 1.a razredu

Povodom Dječjeg tjedna psihologinja Sara Findrik pripremila je radionicu za učenike 1.a razreda i njihove roditelje. Radionica "Odnos prema različitom" pružila je roditeljima i djecu priliku da iskuse kako se osjećaju osobe s raznim motoričkim i senzornim oštećenjima u svakodnevnom životu.

Zaigrale su se igre poput kopčanja košulje, igre sa izvrnutom percepcijom, pantomima, igra u kojoj su iskusili kako je biti bez sluha, vida ili glasa i sl. Ove igre zabavile su djecu i roditelje, ali im i ukazale na probleme s kojima se suočavaju osobe s poteškoćama. U radionici je poseban naglasak stavljen na važnost jasne komunikacije - u radu i svakodnevnim međuljudskim odnosima se ništa ne podrazumijeva, već sve treba jasno reći. Na taj način spriječit ćemo krive interpretacije i nejasnoće u komunikaciji!

Tekst: Ljiljana Kostić i Sara Findrik

Foto: Aleksandra Krt

objavio: Ljiljana Kostić   datum: 11. 10. 2017.