Talentirani novigradski košarkaš Matej Kostić dobio poziv za reprezentaciju

Matej Kostić, učenik OŠ - SE Rivarela, hrvatski košarkaški reprezentativac

Ovih dana na adresu mladog talentiranog novigradskog košarkaša Mateja Kostića stigla je odlična vijest: Hrvatski košarkaški savez uvrstio ga je na popis igrača hrvatske reprezentacije do 14 godina (U-14), uoči pripremnih turnira koji izabranu nacionalnu vrstu očekuju ovog ljeta.

Reprezentacija U-14 Kostićev uspjeh tim je veći imajući na umu kako je iz čitave Regije Zapad (Istarska i Primorsko-goranska županija) poziv u reprezentaciju, i to onu U-15, dobio još samo Kvarnerov Vito Kučić.

Reprezentacija U-14 na svoje pripreme kreće 16. lipnja u Dubrovniku, nakon čega će 20. i 21. lipnja odigrati dvije utakmice s Crnom Gorom. Hrvatski mlađi kadeti ponovno će se okupiti u kolovozu, kada ih od 24. do 27. očekuje turnir Slovenia Ball u Slovenj Gradecu.

Mlađekadetskoj reprezentaciji zasigurno će u tim susretima pomoći talentirani Kostić, iza kojeg je sezona puna dobrih nastupa za mlađe kadete Stoje, s kojima je bio i na poluzavršnici prvenstva Hrvatske, te za Novigrad, u županijskoj ligi Istre. Bravo Matej!

Tekst i foto: NašaBujština.com

Izvor: NašaBujština.com

objavio: Goran Orlić   datum: 13. 6. 2017.