Međunarodno natjecanje "Mali virtuoz" - Gaia Fabris osvojila prvo mjesto

Najbolji mali virtuoz dolazi iz Hrvatske i OŠ - SE Rivarela

Međunarodni glazbeni festival i natjecanje pijanista "Mali virtuoz", održano sredinom svibnja u Bukureštu, okupilo je dvjestotinjak pijanista iz Rumunjske, Ukrajine, Rusije, Italije i Austrije.

Učenica Gaia Fabris uz profesoricu Andreu Milohanić iz Glazbenog odjela OŠ - SE Rivarela, bili su jedini predstavnici iz Hrvatske.

Gaia je osvojila prvu nagradu u svojoj kategoriji!

Govoreći o svojim dojmovima, Gaia i mentorica Andrea su složne: "Vratile smo se umorne, ali sretne. Rumunjsku pustolovinu pamtit ćemo s velikim osmjehom na licu i toplinom oko srca, prisjećajući se stečenog iskustva, novih uspomena i nezaboravnih avantura."

Natjecanjima tu nije kraj jer prvo iduće na rasporedu je Međunarodno natjecanje pijanista "Jadranski akordi" u Rijeci na kojemu će sudjelovati Gaia Fabris, Nika Fabris i Josip Benčić.

Izvor: OŠ - SE Rivarela

objavio: Goran Orlić   datum: 17. 5. 2017.