Me, Myself & I

Međunarodni dan tolerancije

Dana 16. studenog 2020. i u našoj školi smo obilježili Međunarodni dan tolerancije. Psihologinja Iva Gortan i knjižničarka Betina Boban podsjetile su učenike koje je značenje tolerancije i priupitale ih da podijele svoje mišljenje o važnosti tolerancije.

Deklaracija o načelima tolerancije UNESCO-a iz 1995. godine definira toleranciju ne samo kao moralnu dužnost, već kao i pravnu i političku obvezu pojedinca, društvene skupine i države. Također, tolerancija je definirana i kao instrument koji je prihvaćen prije više od 50 godina te se naglašava potreba za stvaranjem zakonskih okvira koji bi trebali jamčiti jednakost postupanja prema pojedincima i izjednačavanje mogućnosti društvenih skupina i pojedinih osoba u društvu u svim životnim aspektima poput zdravlja, obrazovanja, stanovanja, zapošljavanja i dr. (Izvor)

objavio: Betina Boban   datum: 16. 11. 2020.