« Studeni 2017 »

Obavijesti i najave
Emanuel Pištan, najbolji istarski kemičar!
Autor: Goran Orlić, 15. 3. 2017.

Učenik Emanuel Pištan, pod mentorstvom profesorice Tamare Štembal, osvojio prvo mjesto na županijskom Natjecanju iz kemije 2017.

Emanuel  Pištan, učenik 8.a razreda, ove će nastavne godine ponijeti titulu učenika s najvećim brojem sudjelovanja na školskim natjecanjima: engleski jezik, povijest, geografija, kemija.

Svestran učenik, izvrstan glumac i harmonikaš, sportaš karatist, volonter. Voli engleski, povijest i geografiju, obožava kemiju pa bi htio da mu buduća karijera bude vezana uz kemiju i srodna područja. Uz izvrsne obrazovne zadatke Emanuel se stigne baviti i humanitarnim radom u zajednici; uključen je u rad Gradskog društvu Crvenog križa Buje (GDCK Buje) i njihovih mladih volontera,  članova Humanitarno-zdravstvene aktivnosti (HZA) iz naše škole.

Na županijskom Natjecanju iz kemije 2017., održanom 9. ožujka u Srednjoj školi Zvane Črnje u Rovinju, u kategoriji osmih razreda, Emanuel je zauzeo prvo mjesto!

U konkurenciji među svojim vršnjacima, desetoro učenika osmih razreda, Emanuel je na svoje veliko zadovoljstvo, zadovoljstvo i ponos svoje mentorice, profesorice Tamare Štembal najbolje riješio zahtjevni test i ponio titulu najboljeg istarskog kemičara osmih razreda.

Čestitamo Emanuelu i profesorici Tamari na uspjehu!

Tekst: Ljiljana Kostić

Pročitajte i:
Martina Dujak druga najbolja matematičarka Istre!

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"