« Rujan 2017 »

Ukupno: 32008

Obavijesti i najave
Micro:bit - OŠ Rivarela na karti STEM revolucije
Autor: Goran Orlić, 6. 3. 2017.

Nova pomagala će obogatiti učenička znanja na STEM području

OŠ Rivarela se sredinom veljače našla na dugačkom popisu ustanova koje su se prijavile za donaciju BBC micro:bitova i na taj se način uključila u projekt  uključivanja robotike, automatike i programiranja u osnovnim školama.

Masovno uvođenje ove vrste moderne, atraktivne i edukativne tehnologije u hrvatske škole učenicima otvara mogućnost učenja o robotici i programiranju. Cilj je upoznati učenike s pismenošću 21. stoljeća i pripremiti ih za tržište rada.

Uvođenje učenika u svijet robotike dio je projekta Croatian Makers, pokrenutog 2014. godine od strane Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

Na inicijalnoj radionici upoznavanja i korištenja BBC micro:bit opreme u sklopu prvog vala edukacija za škole i ustanove Croatian Makers lige sudjelovali su nastavnik informatike Goran Orlić i knjižničarka Ljiljana Kostić. Radionica je održana u OŠ Tar - Vabriga.

Vjerujemo da će Rivarelini učenici pokazati interes u programiranju i prepustiti se izazovima koje im otvara svijet robotike te podići razinu znanja na takozvanom STEM području - u znanosti, tehnologiji, inženjerstvu i matematici.

Tekst: Ljiljana Kostić
Foto: Maja Pavličić

Pročitajte i:

Hour of Code: programiranje kao životna vještina

Izvor: OŠ - SE