Croatian Makers - robotska liga u Novigradu

Učenici OŠ Rivarela uče o robotici te se natječu u konkurenciji od 220 škola u Hrvatskoj

Posjetila nas je knjižničarka Dijana iz Gradske knjižnice  koja nam je predstavila zanimljivi projekt u kojem će sudjelovati i učenici i učenice naše škole. Gradska knjižnica Novigrad-Cittanova uključila u nacionalni projekt robotike – Croatian makers liga, kojeg je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). U projekt je uključeno 220 škola i ustanova diljem Hrvatske. Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Zainteresirani učenici i učenice od 3. do 8. razreda će kroz radionice u trajanju od 60 minuta koje će se održavati jednom tjedno tijekom cijele školske godine imati priliku naučiti sklapati, programirati i upravljati robotom, te sudjelovati u natjecanju s drugim školama i ustanovama koje su uključene u projekt. Maleni roboti oduševili su sve prisutne i svi su jedva čekali da se i sami okušaju u rukovanju robotima.

Tekst: Ljiljana Kostić

Izvor: OŠ - SE "Rivarela"

objavio: Goran Orlić   datum: 15. 10. 2016.