Obilježavanje Svjetskog dana prve pomoći

Povodom obilježavanja Svjetskog dana prve pomoći, učenici šestog razreda sudjelovali su u radionici „Što je prva pomoć?“. Osvijestili su važnost brzog zbrinjavanja ozljeda jakog vanjskog krvarenja, prijeloma kao i važnost stabilnog bočnog položaja kod besvjesnog stanja. Također, Crveni križ Bujštine je povodom Svjetskog dana prve pomoći održao predavanje za učenike osmih razreda. Predavanje se održalo u parku Irme Benčić u Novigradu. Učenici su se upoznali s načinima pružanja prve pomoći unesrećenoj osobi koja je u životnoj opasnosti i ne diše. Volonteri Crvenog križa održali su predavanje koje su naši učenici s velikim zanimanjem popratili. Nakon vježbe i predavanja Crvenog križa učenici su se vratili na nastavu obogaćeni novim iskustvom.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 13. 9. 2023.