Dobro došli!

Međunarodni dan djece - 20.11.2020.

Svake se godine 20. studenog obilježava Međunarodni dan djece, dan kada je donesena i usvojena Konvencija UN-a o pravima djeteta (20. studenog 1989. godine) i stoga su učenici 1.b razreda sa svojom razrednicom Jasnom Andreašić današnji dan posvetili upoznavanju svojih prava kroz različite aktivnosti. Druženjem, igrom, čitanjem slikovnice i crtanjem obilježili su ovaj dan važan za svu djecu svijeta. Naučili su da se svako dijete rađa sa temeljnim slobodama i pravima te da ona nemaju rok trajanja, a marljivim radom napravili su jedan zajednički plakat te mnoštvo likovnih radova o dječjim pravima.

Ured UNICEF-a za Hrvatsku objavio je jedinstvenu online igru Čovječe, ispravi se koja je posvećena pravima djeteta. To je ujedno i prva igra u Hrvatskoj prilagođena slijepoj i slabovidnoj djeci. Zaigraj igru i kreni na zabavno putovanje kroz prava koja pripadaju tebi i svoj drugoj djeci na svijetu. Otkrij zašto su prava iznimno važna, koja je razlika između potreba i želja, kakva sve prava postoje i još puno toga na covjeceispravise.unicef.hr. (Izvor)

objavio: Betina Boban   datum: 20. 11. 2020.

Dan škole

Upisi u prvi razred