Ministarstvo obrazovanja objavilo detaljne upute za vrtiće i škole

Poštovani roditelji,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH objavilo je 30. kolovoza 2020. godine najnovije upute za školsku godinu 2020/2021. u kojima se predlažu modeli i nude preporuke za odgojno-obrazovni rad i izvođenje nastave u dječjim vrtićima i školama. Dokument se nadovezuje na mjere koje su razrađene u dokumentu HZJZ-a Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. uz detaljno razrađene scenarije kako postupati u pojedinim situacijama.

"Cilj izrade preporuka je osiguravanje što sigurnih uvjeta izvođenja odgojno-obrazovnoga rada uz uvažavanje specifičnosti obzirom na dob djece i učenika, kao i različitih uvjeta za rad u odgojno-obrazovnim ustanovama", stoji u priopćenju.

Modeli i preporuke ministarstva o organizaciji nastave i boravka djece u vrtićima dostupni su OVDJE.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 31. 8. 2020.