« Rujan 2017 »

Ukupno: 31936

Obavijesti i najave
Učimo o zavičaju
Autor: Goran Orlić, 4. 5. 2017.

Tko kaže da učenje ne može biti zabavno? Učenici trećih razreda su pokazali kako se može puno naučiti, a pritom i zabaviti, družiti i nasmijati.

Tko kaže da učenje ne može biti zabavno? Učenici trećih razreda su pokazali kako se može puno naučiti, a pritom i zabaviti, družiti i nasmijati.

U sklopu predmeta Priroda i društvo učenici i učenice 3.b razreda su dobili zadatak na temu vezanu uz zavičaj Istre izraditi plakat i osmisliti prezentaciju rada. Na prezentaciji plakata su sudjelovali i učenici 3.a razreda koji su pratili izlaganja i pljeskom nagrađivali izlagače. Zidove učionice su ukrašavali plakati o Grožnjanu, istarskim svjetionicima, pulskoj Areni, istarskoj kužini, Eufrazijevoj bazilici i drugim zavičajnim temama, a tijekom prezentacija su se mogle doznati brojne zanimljive informacije o istarskom zavičaju.

Djevojčice su odjenule istarske narodne nošnje i pokazale nam prebir – korak u balunu, najpoznatijem istarskom narodnom plesu.

Posebno oduševljenje izazvao je svjetionik kojeg je uz pomoć roditelja izradio Lucas Fabac, a najdojmljivije izlaganje održao je Evian Rebić koji je sve prisutne oduševio u ulozi pravog znalca povijesti pulske Arene. Učiteljice Mirjana i Jasna pohvalile su učenike za trud i originalnost u izradi plakata!

Tekst i foto: Ljiljana Kostić

Pogledajte i: