Sudjelovnje u projektu Zavičajne nastave

Učenici produženog boravka ove nastavne godine sudjelovali su u projektu Zavičajne nastave pod nazivom Novigrad u cukru. Vrijedno su sakupljali recepte svojih nona koje ćemo objediniti u Knjigu slastica. Također, sudjelovali su u radionicama izrade tradicionalnih novigradskih slastica. Jednu takvu radionicu priredila nam je nona Jolanda Brenko. Uz pomoć vrijednih ručica naših učenika izradila je kroštule kojima smo se na kraju svi zasladili. Nona Iris Medica u drugoj radionici prikazala nam je izradu štrukola od oraha i jabuka. Učenici su joj rado pomagali u izradi, a još su se radije pridružili degustaciji kolača.

Za završnu aktivnost planirana je izrada plakata kojim ćemo se prezentirati na završnoj smotri Zavičajne nastave koja će se održati 24. svibnja 2024. godine u Puli.

objavio: Sanja Pilat Federici   datum: 10. 5. 2024.